
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.5 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Power Rating | 300 mW |
| Height | 1.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Min Input Voltage | 30 V |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Power Dissipation | 300 W |
| Max Output Current | 100 mA |
| Quiescent Current | 6 mA |
| Max Input Voltage | 30 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 4.75 V |
| Number of Regulators | 1 |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Packaging | Reel |
| Load Regulation | 60 mV |
| Line Regulation | 200 mV |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
